Zuzana Zaimlová - soprán

Biografie

Zuzana Zaimlová je absolventkou oboru zpěv na Konzervatoři v Českých Budějovicích. Poté vystudovala Pedagogickou fakultu v Č. Budějovicích a zároveň Akademii staré hudby v Brně (M. Žáková, I. Troupová). Svou pěveckou techniku nyní rozvíjí pod vedením M. Stecherové, sopranistky působící v Itálii.

Pravidelně se účastní interpretačních kurzů zaměřených na starou hudbu a navštěvuje rovněž vzdělávací semináře pro pedagogy zpěvu. Vyučuje zpěv na ZUŠ Borovany.

Sólově vystupuje na koncertech v České republice, příležitostně v zahraničí (Švýcarsko, Německo, Velká Británie). Od roku 2006 působí jako sólistka při koncertech Jihočeského pěveckého sdružení a uskupení Collegium musicum Budvicense, která pracují pod vedením dirigentů Karla Fráni a Karla Ochozky. Dále zpívala s Musicou Divinou, Servi musicae sacrae, s Martinem Horynou, uměleckým vedoucím souboru Dyškanti, Perchtou, Krumlovským komorním orchestrem, Ars Antiquitatis či s Collegiem Cantus firmus. Roku 2013 vystoupila s klavíristkou Veronikou Böhmovou na Edinburském festivalu.

V roce 2013 byla zahájena dosud úspěšná činnost Tria Ridente – sopranistek Elišky Dvořákové, Zuzany Zaimlové a klavíristky Ivany Sedlecké. V lednu 2015 natočilo trio CD Moravské dvojzpěvy, které zároveň završilo spolupráci s fotografem Michalem Sironěm, jenž k jednotlivým písním vytvořil umělecké fotografie.

Od roku 2014 vystupuje i soubor Amor aeternus, kde Zuzana zpívá s instrumentalisty hrajícími na kopie barokních nástrojů. Těleso se repertoárově zaměřuje na duchovní barokní hudbu, jejíž autentickou interpretací se dlouhodobě zabývá.

Zuzana Zaimlová provedla několik novodobých premiér hudby starých mistrů i premiér světových. Pěvecky i organizátorsky se podílí na dobročinných koncertech (hospicová péče, chátrající památky). Příležitostně zpívá při bohoslužbách.CD Antonín Dvořák: Moravské dvojzpěvy Tria Ridente

CD Antonín Dvořák: Moravské dvojzpěvy Tria Ridente

V případě zájmu o zakoupení CD mě kontaktujte.